ÖNEMLİ UYARILAR


Orgunuzu çalıştırmadan önce, mutlaka bu kullanma kılavuzunu dikkatle okuyunuz. Orgunuza veya başkalarına zarar gelmesini engellemek için bu kılavuzda belirtilen uyarı ve açıklamalara uyunuz;
  
1.       Orgunuzun iç aksamlarını yada dışarıda sabit bulunan parçalarını orgdan ayırmaya yada orgun içini açmaya çalışmayınız. Eğer orgunuzda anlaşılmayan bir sebepten dolayı bir arıza çıkarsa, fişini prizden çekip yetkili servisle irtibat kurunuz

2.       Su ve nemden uzak tutmak için, orgunuzu ıslak ve aşırı nemli bölgelerde kullanmayınız. Orgun üzerinde veya yanına herhangi meşrubat içecek yada sıvı madde bulundurmayınız.

3.       Orgunuzu öngörülen (220V 50Hz) voltaja uygun prize takınız. Yanlış voltaj yangın yada kalıcı hasara neden olabilir.

4.       Temizlikten önce, orgu pirizden çekiniz ve herhangi bir likit temizlik maddesi kullanmadan yumuşak kuru bir bezle bakımı tamamlayınız.

5.       Elektrik kablosunun zarar görmesini engellemek için, kabloyu ısıtıcı radyatör yada başka ısıtıcılardan uzak tutunuz. Kablonun aşırı şekilde bükülüp kıvrılmasını önleyiniz ve üzerine aşırı ağır cisim koyup ezilmesine izin vermeyiniz. Orgu kullanmadığınız hallerde fişi pirizden çekiniz, dolayısıyla yakınından geçen birilerinin takılıp düşmesini önleyiniz.

6.       Adaptörün fişini pirize takıp çıkarırken,  fişi, tutulması gereken yerden doğru biçimde kavrayarak dikkatlice takıp çıkarınız.

7.       Mümkünse adaptörün fişini doğrudan duvardaki pirize takınız. Uzatma kablosu yada üçlü piriz gibi müşterek elektrik paylaşımı, kablo ve pirizlerin aşırı ısınmasına ve bunu müteakiben olası yangın ve kalıcı hasara sebep olabilir.

8.       Orgunuzu uzun zaman kullanmayacaksanız, yada aşırı yağmur ve şimşekli hava durumlarında, orgunuzu kapatıp fişini pirizden çekiniz.

9.       Orgunuzu aşırı ağır hava koşullar (çok aşırı sıcak, nemli yada tozlu ortam ve koşullarda) altında çalıştırmayınız.

10.    Orgunuzun düşüp zarar görmesini engellemek için, sabit ve sağlam bir yüzey üzerine koyarak çalınız. Bunun için dilerseniz uygun bir org standı satın alabilirsiniz.

11.    Orgunuz üzerine ağır bir cisim konulmasına yada birinin üzerine oturmasına izin vermeyiniz.